5 europejskich festiwali muzycznych

Lato, to czas, kiedy zaczyna się sezon na festiwale muzyczne. Słońce, ciepło i wakacje sprzyjają wyjazdom i zachęcają do uczestnictwa w muzycznych wydarzeniach. Przygotowaliśmy dla Was 5 muzycznych inspiracji na najbliższe miesiące.

Glastonbury Festival
Jeden w największych i najciekawszych festiwali muzycznych na Świecie. Ma już 49 lat i co roku odbywa się we wsi Pilton, w Hrabstwie Samerset w Anglii.
Muzyka rockowa i alternatywna. Oprócz muzyki odbywają się pokazy teatralne, cyrkowe, taneczne.
Kiedy? 26-30 czerwca
Gdzie? Wielka Brytania
Bilety i szczegóły dostępne na stronie

Awakenings Festival
To największy na świecie festiwal muzyki techno i house. W trakcie weekendu 29-30 czerwca stolica Holandii zamienia sie w prawdziwą stolicę muzyki elektronicznej, a miasto odwiedzi dodatkowo 80 tys. techno fanów.
Na festiwalu zagra ok. 100 DJ’ów z całego świata.
Gdzie: Amsterdam, Holandia
Kiedy: Od 29 czerwca do 30 czerwca Bilety i szczegóły dostępne na stronie organizatora.

Primavera sound To już 18 festiwal odbywający się na przełomie maja i czerwca w Barcelonie. Z roku na rok przybywa fanów i zespołów, które grają na kilku scenach muzycznych. Klimat Primavera sound jest bardzo różnorodny i znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy alternatywnej, undergoundowej muzyki, jak i melomani hip-hopu i muzyki elektronicznej.
Gdzie: Barcelona, Hiszpania
Kiedy: 30 maja – 1 czerwca 2019 r.
Więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie.

Festiwal Isle Of Wight
Swoje początki festiwal miał w 1960 roku. Potem, ze względów politycznych był zawieszony do 2002 roku, kiedy to ponownie zagościł na liście światowych, rockowych i popowych festiwali muzycznych. W 2018 roku w muzycznej uczcie w Newport uczestniczyło ponad 72 000 fanów muzyki rockowej i popowej.
Gdzie: Isle of Wight, Wielka Brytania
Kiedy: Od 13 czerwca do 16 czerwca Lista wykonawców i bilety dostępne są na stronie festiwalu.

Download
Kolejny brytyjski festiwal muzyczny, który uszczęśliwi szczególnie fanów muzyki heavymetalowej. Nie zabraknie jednak brzmień rockowych i alternatywnych.
Gdzie: Donington Park, Wielka Brytania
Kiedy: Od 14 czerwca do 16 czerwca Więcej informacji na stronie.

Jeśli kupiłeś bilet, a nie możesz z niego skorzystać - dodaj go na OTravel.pl - może znajdzie się kupiec.
Jeśli masz wykupiony pobyt na któryś z festiwali, a nie możesz skorzystać - pamiętaj zawsze możesz dodać bezpłatnie ogłoszenie na OTravel.pl.