Blog

Rekordowy 2019 rok dla branży turystycznej

Wyższe ceny, wyższe przychody, większa liczba klientów – tak można podsumować mijający rok 2019 w branży turystycznej. Mimo upadku Thomasa Cooka (w Polsce Neckermann) najwięksi touroperatorzy zaliczają rok do udanych i liczą na wzrosty w 2020 roku – czytamy w Pulsie Biznesu.

Itaka zakończy rok na poziomie ok. 885 tys. klientów, wzroście obrotów o ok. 7% i zysku zbliżającym się do 85 mln zł.
Tui szacuje, że obsłuży w 2019 roku ok 1 mln Klientów. Nie wskazuje jednak na dane dotyczące obrotu i zysku – będą znane na początku grudnia.

Gdzie na wakacje na ferie?

Zastanawiacie się, gdzie spędzić ferie zimowe? Serwis analizujący rynek turystyczny Traveldata dokonał podsumowania najbardziej atrakcyjnych kierunków zimowych wybieranych przez polskich turystów.

Wzięto pod uwagę: warunki klimatyczne w danym miejscu, jakość plaż, wskaźnik atrakcji, wskaźnik cen w danym miejscu, wskaźnik cen wycieczek samochodowych w wybranej destynacji.

Na podstawie powyższych wskaźników opracowano 10-punktową skalę, gdzie 0 oznacza – najmniej atrakcyjna, a 10 – najbardziej atrakcyjna.

Oferty Zima 2020 droższe niż przed rokiem

Z analizy serwisu Traveldata.pl wynika, że średnie ceny wycieczek w okresie ferii zimowych wzrosły o 266 złotych za osobę.

Porównano ceny imprez z okresu 28 stycznia – 3 lutego 2019 i ceny na okres 10-16 lutego 2020 roku dla 1 osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym, przy wylocie z Warszawy i pobycie 7-dniowym.

Największy wzrost - o 687 zł - zanotowały wycieczki na Maltę. Za ferie na Cyprze trzeba zapłacić o 470 zł, a w Turcji o 436 zł więcej niż przed rokiem.

Odsprzedam wakacje – 5 przykazań sprzedającego

Wykupiłeś podróż, a z różnych powodów nie możesz z niej skorzystać? Choroba, zmiana planów zawodowych lub inne wydarzenie zmuszają Cię do rezygnacji z wakacji? Nie martw się – odsprzedaj wakacje na OTravel.pl.

Rezygnując z wakacji w biurze podróży lub w serwisach bookingowych tracisz wszystko lub znaczną część wpłaconych środków. Szczegółowo pisaliśmy o tym we wpisie na blogu „Koszty rezygnacji - porównanie”.

5 przykazań sprzedających wakacje, noclegi i rezerwacje:

Monachium najlepszym lotniskiem w Europie

Lotnisko w Monachium (MUC) znalazło się na pierwszym miejscu w Europie w rankingu Skytrax – czytamy na stronie Businessinsider.

W ogólnoświatowym rankingu uplasowało się na siódmej pozycji.
Na sukces lotniska składają się między innymi: rozległa siatka połączeń, regularność lotów, dogodny czas przesiadki, komfort i doświadczenie pasażerów oraz, co najważniejsze, współpraca lotniska z linią lotniczą Lufthansa.

Niemiecki port lotniczy w 2018 roku odprawił 46,3 mln pasażerów przy 413 tysiącach lotów.

Program "Bezpieczne zakupy wakacji i wczasów"

W internecie, na portalach sprzedażowych oraz w grupach społecznościowych pojawia się coraz więcej ogłoszeń typu „Odsprzedam wakacje”, które okazują się być oszustwem. Jak zatem bezpiecznie kupić wakacje od osoby, która nie może z nich skorzystać?

OTravel.pl zarządza dwoma grupami na FB i widzimy, że coraz częściej pojawiają się wpisy od osób, które nie są właścicielami wycieczki, a dodając ogłoszenie liczą na naiwność Kupujących i wzbogacenie się.

Odkup wakacje bezpiecznie

Znalazłeś świetną okazję w internecie i chcesz odkupić wakacje, ale obawiasz się o bezpieczeństwo transakcji? Chcesz uniknąć oszustwa? Skorzystaj z opcji bezpiecznych zakupów w serwisie OTravel.pl.

Zasada jest prosta – skontaktuj się ze sprzedającym i ustalcie, że dokonacie transakcji za pośrednictwem OTravel.pl.

Ile zarobiły biura podróży w 2018 roku?

70 mln złotych w 2018 roku zarobiło 5 największych polskich biur podróży – czytamy w komunikacie PAP powołującym się na raport Touroperatorzy 2019.

Pięciu polskich największych touroperatorów w 2018 roku obsłużyło prawie 2,8 mln klientów. Oznacza to wzrost rok do roku o ok. 37%.
Największy wzrost zanotowało biuro TUI, które obsłużyło o 76% klientów więcej niż w 2017 roku.

Jak skutecznie odpocząć w wakacje?

Do urlopu zostało 10 dni, dwa tygodnie, miesiąc? Nieważne za ile wyjeżdżasz na wakacje – liczy się cel – odpoczynek. Każdy z nas potrzebuje czasu na wypoczynek, zapomnienie o codziennych obowiązkach oraz pracy. Zatem, jak skutecznie odpocząć, aby po urlopie wrócić do pracy z nowymi siłami?

Ile trzeba wypoczywać

Sprzedam wakacje – poradnik dla sprzedających

Posiadasz rezerwacje wakacji, z której nie możesz skorzystać? Nie chcesz rezygnować tylko odsprzedać wczasy? Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby szybko i skutecznie odsprzedać rezerwacje.

Upewnij się, że możesz

Pages