Dni wolne w 2020 roku - jak rozplanować urlop

W 2020 roku dni wolne od pracy nie są tak dobrze ułożone, jak w ubiegłym roku. Niemniej odpowiednio planując urlop możemy zafundować sobie dłuższy odpoczynek.

Pierwsze wolne przypadnie w kwietniu z okazji Świąt Wielkanocnych. W tym roku święta przypadają 12 kwietnia a lany poniedziałek 13 kwietnia. Rodzice dzieci szkolnych powinni pamiętać, że uczniowie mają wolne od szkoły już od Wielkiego Czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia. Warto w tym czasie zaplanować dłuższy wyjazd rodzinny.

Majówka w tym roku będzie krótsza o jeden dzień, ponieważ 1 maja wypada w piątek, a 3 maja w niedzielę.

W czerwcu biorą wolny dzień 12.06 zafundujemy sobie 4 dniowy odpoczynek, ponieważ 11 czerwca, w czwartek, przypada Boże Ciało.

15 sierpnia przypada na sobotę, co oznacza, że pracodawca powinien „zwrócić” nam jeden dzień wolnego.

1 listopada wypada w niedzielę, a 11 w środę, czyli jest szansa na dłuższy urlop, jeśli weźmiemy wolne 12 i 13 listopada.

Boże Narodzenie w 2020 roku wypada w piątek i sobotę (25 i 26 grudnia). Z pewnością większość z nas będzie chciała mieć wolne w Wigilię.

Mimo niezbyt korzystnego układu dni wolnych, wciąż mamy sporo czasu na odpoczynek i podróże. Jeżeli nie możesz skorzystać z zakupionej wycieczki – odsprzedaj ją innym. Ty odzyskasz więcej pieniędzy, a ktoś inny odkupi ją taniej.