Jak podróżować wygodnie i tanio? Bez bagażu!

Wyjeżdżasz na wakacje w Polsce lub za granicę? Jedziesz do sanatorium? Dużo przyjemniej i wygodniej będzie Ci się podróżowało z małym, podręcznym bagażem. A co zrobić z walizką pełną ubrań? Wyślij ją firmą kurierską.

Na Przesyłarka.pl znajdziesz kuriera, który przetransportuje Twój bagaż na terenie Polski, jak i za granicę. Możesz także wysłać paczki do Polski w drodze powrotnej.

Paczki krajowe

Jeżeli wybierasz się na wakacje w kraju, możesz skorzystać z usług trzech firm kurierskich: DHL, DPD oraz UPS. Wystarczy, że złożysz zamówienie na stronie przesylarka.pl i określisz wymiary oraz wagę przesyłki krajowej. W zależności od wartości przedmiotów w paczce – możesz wybrać ubezpieczenie podstawowe, które jest już w cenie lub dodatkowo ubezpieczyć paczkę. Ceny przesyłek krajowych zaczynają się już od 20.89 zł za 1 kilogramową paczkę. Wysyłając przedmioty o wadze 20 kg – zapłacisz 28,47 zł. To tyle, co weekendowy bilet do kina, a komfort podróżowania niewspółmierny do kosztu.

Paczki międzynarodowe

Planujesz podróż samolotem do popularnych kierunków wakacyjnych jak Grecja, Hiszpania, Portugalia czy Włochy? Zamiast płacić za dodatkowy bagaż w liniach lotniczych – możesz wysłać walizkę kurierem międzynarodowym. Proponujemy naszym Klientom trzy serwisy: DPD, GLS lub UPS. Cena 20 kilkogramowej paczki z Polski do Hiszpanii wynosi 151,89 zł, paczki do Grecji będą kosztowały 163,99 zł, a 20 kg paczka do Anglii kosztuje 136,89 zł. Sprawdź, ile zapłacisz za bagaż w samolocie i jeśli zauważysz różnicę na korzyść przesyłki kurierskiej – skorzystaj z niej. Będzie taniej i wygodniej.

Paczki do Polski

Wracając z wakacji zdarza się, że mamy kilka dodatkowych kilogramów, które nie przejdą przy odprawie lotniskowej, a koszt nadbagażu jest zazwyczaj bardzo wysoki. Warto wówczas skorzystać z Przesyłarka.pl i zamówić kuriera do Polski. Paczki do Polski z kierunków wakacyjnych są nieco droższe niż paczki z Polski – niemniej warto przeanalizować i przekalkulować ceny. Wycenę przesyłki zrobisz szybko i bezpłatnie na Przesyłarka.pl.

O czym pamiętać przy wysyłce bagażu

1.    Walizka lub torba podróżna muszą być spakowane w mocny karton. Firmy kurierskie nie przyjmują bagażu bez kartonu.
2.    Zabezpiecz odpowiednio towary w przesyłce i wypełnij wolne przestrzenie folia bąbelkową lub innymi wypełniaczami.
3.    Zaplanuj odbiór paczki na kilka dni przed wyjazdem. 95% przesyłek jest odbieranych w pierwszym terminie, jednak zdarzają się przypadki, kiedy kurier nie podjedzie po paczkę w ustalonym dniu. Warto uniknąć niepotrzebnego stresu i mieć pewność, że nasza przesyłka będzie na miejscu zanim my się tam pojawimy.
4.    Nie wysyłaj towarów zabronionych. Każda firma kurierska ma zdefiniowaną listę przedmiotów, które wyłączone są z transportu. Nie wysyłaj ich w paczce, ponieważ ryzykujesz utratę możliwości uzyskania odszkodowania, jeśli paczka zostanie uszkodzona lub zagubiona (rzadko się to zdarza, jednak warto mieć to na uwadze).
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłki paczek krajowych czy międzynarodowych – skontaktuj się z nami.
Życzymy Ci udanych wakacji, niezapomnianych przygód i bezpiecznego powrotu, a jeśli zależy Ci na komforcie podróżowania – zapraszamy na Przesyłarka.pl.

Photo by Caroline Selfors on Unsplash