Jak skutecznie odpocząć w wakacje?

Do urlopu zostało 10 dni, dwa tygodnie, miesiąc? Nieważne za ile wyjeżdżasz na wakacje – liczy się cel – odpoczynek. Każdy z nas potrzebuje czasu na wypoczynek, zapomnienie o codziennych obowiązkach oraz pracy. Zatem, jak skutecznie odpocząć, aby po urlopie wrócić do pracy z nowymi siłami?

Ile trzeba wypoczywać
Psycholodzy mówią o 3 tygodniach urlopu. Pierwszy poświęcamy na zapomnienie o pracy i powolne wchodzenie w rytm odpoczynku. Drugi tydzień, to zazwyczaj całkowity reset i zapomnienie o pracy, a trzeci to powolny powrót do świadomości, że już niedługo kończy się urlop i czas wracać do pracy. Taki schemat jest podobno idealny, ale nie każdy z nas może sobie pozwolić na trzytygodniowe wakacje. Jeśli odpoczywasz krócej – spróbuj podzielić sobie czas według schematu: okres przejściowy, całkowity reset, okres przejściowy. Dzięki temu odpoczywając 10 dni masz szansę doznać tego, co po trzech tygodniach urlopu.

Jak wypoczywać
Osoby, które na co dzień żyją w ciągłym biegu, są codziennie narażone na tysiące bodźców i wszędzie „gonią” powinny spędzić urlop w sposób zgoła inny, niż ich codzienne życie, czyli ZWOLNIĆ. Przydadzą się wakacje blisko natury, przyrody, na odludziu. Przyda im się także duża dawka monotonni i okoliczności pozbawione zbytniego komfortu. Warto zrezygnować z zawodów w liczbie przejechanych kilometrów, odwiedzonych miejsc, wypitych drinków.

Ruch, wypoczynek i dieta
Monotonia nie musi oznaczać braku ruchu, wręcz przeciwnie – warto aktywnie spędzać czas, ponieważ wydzielane podczas sportu endorfiny dają nam energię i szczęście. Spacer, jazda na rowerze, 5 kilometrowe przebieżki – organizm nam za to podziękuje. Warto unikać nadmiaru alkoholu – wiadomo, człowiek nie wielbłąd…☺ ale miejmy na uwadze, że wypijając codziennie litry alkoholu, nie wpłyniemy na jakość naszego wypoczynku. Ważna jest także dieta – lekkostrawne jedzenie i odpoczynek od trawienia ciężkich potraw przydadzą się każdemu.

Bycie sam na sam ze sobą
Warto w czasie wakacji znaleźć chwilę i pobyć ze sobą. W ciszy, w spokoju, w przyjemnych okolicznościach, być tu i teraz – wtedy podobno wypoczywa się najlepiej i najskuteczniej. Zatem – udanego wypoczynku.

Jeżeli jeszcze nie masz planów na wakacyjną podróż – sprawdź oferty, które odsprzedają inni.
Nagła choroba, zmiana planów? Nie możesz lecieć na wakacje? Dodaj ogłoszenie „odsprzedam wakacje” w serwisie OTravel.pl.