Odsprzedam wakacje – 5 przykazań sprzedającego

Wykupiłeś podróż, a z różnych powodów nie możesz z niej skorzystać? Choroba, zmiana planów zawodowych lub inne wydarzenie zmuszają Cię do rezygnacji z wakacji? Nie martw się – odsprzedaj wakacje na OTravel.pl.

Rezygnując z wakacji w biurze podróży lub w serwisach bookingowych tracisz wszystko lub znaczną część wpłaconych środków. Szczegółowo pisaliśmy o tym we wpisie na blogu „Koszty rezygnacji - porównanie”.

5 przykazań sprzedających wakacje, noclegi i rezerwacje:

1. Nie rezygnuj – odsprzedaj wakacje innym.
Rezygnując z podróży u organizatora na 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej ponosisz koszt ok. 30% ceny. Jeżeli zrobisz to na 7 dni przed wylotem, będzie Cię to kosztowało ok. 80% wartości wakacji. Czyli przy wycieczce za 5 000 odzyskasz jedynie 1 000 zł, jeżeli do wylotu pozostanie 7 dni. Odsprzedając rezerwację z 30% zniżką odzyskasz 3 500 zł. To o 2 500 zł więcej niż w biurze podróży. Warto?

2. Potwierdź możliwość odsprzedaży
Upewnij się, że możesz przenieść rezerwację na innych uczestników i jaki jest koszt. Pisaliśmy o tym we wpisie „Koszt zmiany uczestników wycieczki

3. Ustal cenę
Sugerujemy, aby cena odsprzedaży była atrakcyjna dla Kupującego i oczywiście dla Ciebie. Dlatego, jeżeli do wylotu zostało 30 dni – obniż cenę o 10-15%. Jeżeli wakacje rozpoczynają się za 14 dni – cena nie powinna być wyższa niż 70% ceny podstawowej. Do wyjazdu są 4 dni – 40-50 % zniżki jest wskazane. Pamiętaj – dodając ogłoszenie podaj cenę za całą rezerwację – nie za osobę.

4. Uzupełnij dokładnie ogłoszenie
Wypełnij wszystkie dane, o które prosimy w formularzu zgłoszenia Odsprzedam wakacje. Zwróć uwagę na dane kontaktowe do Ciebie – są nam potrzebne, aby skontaktować się z Tobą w razie pytań lub zainteresowania ze strony Kupującego.

5. Reaguj szybko na pytania
Jeżeli jest osoba chętna na zakup wycieczki – liczy się każda chwila. Odpowiedz nam jak najszybciej na nasze pytania, abyśmy mogli przesłać informacje zainteresowanym osobom. Brak reakcji w ciągu 6 godzin powoduje, że ofertę usuwamy z serwisu, a potencjalnych zainteresowanych informujemy o braku reakcji z Państwa strony.

Więcej na temat zasad odsprzedaży przeczytasz w „Poradniku dla sprzedających