Program "Bezpieczne zakupy wakacji i wczasów"

W internecie, na portalach sprzedażowych oraz w grupach społecznościowych pojawia się coraz więcej ogłoszeń typu „Odsprzedam wakacje”, które okazują się być oszustwem. Jak zatem bezpiecznie kupić wakacje od osoby, która nie może z nich skorzystać?

OTravel.pl zarządza dwoma grupami na FB i widzimy, że coraz częściej pojawiają się wpisy od osób, które nie są właścicielami wycieczki, a dodając ogłoszenie liczą na naiwność Kupujących i wzbogacenie się.

Jak to się dzieje?
Oszust kontaktuje się ze sprzedającym wycieczkę i udając zainteresowanego jej odkupieniem żąda dokumentu podróży. Kiedy otrzyma go – hakuje profil jakiegoś użytkownika FB i podszywając się pod niego dodaje ogłoszenia odsprzedaży wakacji. Wabi kuszącą ofertą cenową i jako formę płatności proponuje przelew Blikiem, co jest bardzo trudne „do namierzenia”.

Jak kupić wycieczkę bezpiecznie?
1. Upewnij się, że profil osoby jest prawdziwy. Ma ona zdjęcia, znajomych, ogłasza sprzedaż wycieczki w swoich postach na tablicy.
2. Jeżeli Sprzedający jest z tego samego miasta – umówcie się w biurze podróży na przepisanie uczestników wycieczki.
3. Skorzystaj z usługi Bezpiecznych zakupów w OTravel.pl.

Jak działa system Bezpiecznych zakupów w OTravel.pl?
1. Sprzedający i Kupujący wycieczkę umawiają się, że dokonają transakcji przez serwis OTravel.pl i wysyłają maila na adres info@otravel.pl, że chcą dokonać Bezpiecznych zakupów.
2. Kupujący wysyła dane uczestników wycieczki.
3. Sprzedający wysyła dokumenty podróży i na ich podstawie tworzymy umowę między Sprzedającym a Kupującym.
4. Po podpisaniu umowy – Kupujący wpłaca pieniądze na rachunek powierniczy OTravel.pl, a Sprzedający zmienia dane uczestników u organizatora.
5. Kupujący otrzymuje z biura podróży/ hotelu dokumenty podróży i umowę na swoje nazwisko i potwierdza wszystko u organizatora.
6. Po potwierdzeniu, że dane się zgadzają – OTravel.pl przelewa środki Sprzedającemu pomniejszone o 61,50 zł brutto – tyle kosztuje zabezpieczenie transakcji.
7. Jeśli coś pojdzie nie tak i organizator nie potwierdzi nowych danych - pieniądze w pełnej kwocie wracają do Kupującego.

Widząc atrakcyjne ogłoszenie typu „odsprzedam wakacje” lub „odsprzedam wczasy/ noclegi” warto skorzystać z oferty, bo w ten sposób pomagamy innym, ale warto też pamiętać o bezpieczeństwie transakcji i uniknąć oszustwa.
W tym pomoże OTravel.pl.

Zobacz, jak działa program "Bezpieczne zakupy" w OTravel.pl.