Rekordowy 2019 rok dla branży turystycznej

Wyższe ceny, wyższe przychody, większa liczba klientów – tak można podsumować mijający rok 2019 w branży turystycznej. Mimo upadku Thomasa Cooka (w Polsce Neckermann) najwięksi touroperatorzy zaliczają rok do udanych i liczą na wzrosty w 2020 roku – czytamy w Pulsie Biznesu.

Itaka zakończy rok na poziomie ok. 885 tys. klientów, wzroście obrotów o ok. 7% i zysku zbliżającym się do 85 mln zł.
Tui szacuje, że obsłuży w 2019 roku ok 1 mln Klientów. Nie wskazuje jednak na dane dotyczące obrotu i zysku – będą znane na początku grudnia.

"- W tym roku będziemy mieć około pół miliona klientów, czyli tylu co w 2018 r. Przychody z działalności turystycznej będą o 8-10 proc. wyższe, a zysk będzie rekordowy" — czytamy wypowiedź w Pulsie Biznesu Grzegorza Baszczyńskiego, prezesa Rainbow.

W przyszłym roku, wszystkie trzy spółki planują wzrosty zarówno po stronie liczby klientów, jak i przychodów i zysku. TUI deklaruje 20% wzrost liczby klientów, Itaka – 5-6%, a Rainbow wszystkie wskaźniki planuje podwyższyć o 10%.

Dla tych, którzy planują odkupić wycieczkę zagraniczną, to dobra wiadomość – większa sprzedaż wczasów to jednocześnie wyższa szansa na dobrą ofertę odsprzedaży.